Programok

Óvodai ünnepek és egyéb programok tervezett időpontjai

Ünnepek/programokIdőpont
Székhely
Csemeteavatás Szeptember 7.
Szüret Szeptember 19.
Zene világnapja Október 2.
Állatok világnapja Október 16.
Őszi kirándulás Október

Benedek Elek rajzverseny,

ünnepség
Október 9.
Ősz búcsúztató November 22.

Advent I. gyertyagyújtó

ünnepség
December 3.

Advent II. gyertyagyújtó

ünnepség
December 10.

Advent III. gyertyagyújtó

ünnepség
December 17.

Advent IV. gyertyagyújtó

ünnepség
December 20.
Mikulás várás December 6.
Ezüstfenyő nap Január 22.
Vígasságok napja (Farsang) Február 25.
Mese hónap Március 1-31.

Nemzeti Ünnep

Március 14.
Húsvét Április 16.
Tavaszi Kirándulás Április
Anyák napja Május 2-3.

Inas játék

Június 4.
Tarisznyázás Június 5.
Szivárvány- szélforgó nap Minden hónap 3. szerdája
Pajkos Óvoda telephely
Őszi Pajkos Nap Szeptember 28.
Népmese napja Szeptember 30.
Kerület napja November 11.
Adventi készülődés

November 27-December

22.
Mikulás December 6.

Karácsonyi kézműves

foglalkozások

November 27-December

22.
Karácsony (pásztorjáték) December 19.
Farsang Március 5.

Megemlékezés nemzeti

ünnepünkről
Március 14.

Húsvéti kézműves

foglalkozások
Március 25. és április 12. között
Húsvét Április 24.
Tavaszi kirándulás Június 7.
Anyák napja Május 1-10.
Évzáró ünnepségek Május 1-31.
Gyermeknap Május 24.
Tavaszi Pajkos Nap Június 6.
Bükköny Óvoda telephely
Szüreti mulatság Szeptember 19.
Egészségnap November 9.

Mikulás: Lóca

együttes műsora
December 5.
Karácsonyi kézműves foglalkozás December 12.
Luca napja: búzaültetés December 13.

Karácsonyvárás

Betlehemi játék
December 19.

Magyar Kultúra Napja Mesedélután

A nevelőtestület megemlékezése Ovi Színház
Január 22.

Maci nap

Február 2.
Farsang Február 27.

Megemlékezés nemzeti

ünnepünkről
Március14.

Húsvéti kézműves

foglalkozás
Április 10.

Költészet napja

Nevelőtestületi megemlékezés
Április 11.

Anyák napja

Május 6.

Gyermeknap

Ovi Színház
Május 31.
Évzárók, kirándulások Június eleje
Érem utcai telephely
Szüreti mulatság Október 3.

Márton napi lámpás

felvonulás
November 12.

Mikulás műsor a Lóca

együttessel
December 5.
Adventi barkácsdélután December 12.

Karácsonyi ünnepség

December 17.

A Magyar kultúra napja-

mesedélután
Január 22.

Farsangi jelmezbál

Február 27.

Megemlékezés nemzeti

ünnepünkről

Március 14.
Húsvéti barkácsdélután Április 10.
Majális, májusfa díszítése Május 2.
Édesanyák köszöntése Május 6.

Családi sportnap,

Gyermeknap
Május 29.

Apák napja-családi nap

Június 4.

Évzáró, az iskolába készülők búcsúztatása

Június első hete

Derzsi utcai telephely
Szüreti mulatság Szeptember 18.
Egészségnap November 9.

Mikulás: Lóca

együttes műsora
December 5.

Karácsonyi kézműves

foglalkozás
December 12.
Luca napja: búzaültetés December 13.

Karácsonyvárás

Betlehemi játék

December 19.

Magyar Kultúra Napja Mesedélután

A nevelőtestület megemlékezése Ovi Színház
Január 22.

Maci nap

Február 2.
Farsang Február 27.

Megemlékezés nemzeti

ünnepünkről
Március14.

Húsvéti kézműves foglalkozás

Április 10.

Költészet napja

Nevelőtestületi megemlékezés
Április 11.

Anyák napja

Május 6.

Gyermeknapi kirándulás

Május 31.
Évzárók, kirándulások Június eleje

Térítés ellenében 16.00 óra után szervezett tevékenységek
  • Néptánc: A néptánc foglalkozásokat 4 éves kortól vehetik igénybe a gyerekek a Bükköny és Pajkos és Derzsi telephelyeinken. Szakismeretekkel rendelkező néptánc oktató foglalkozik óvodásainkkal heti 1 alkalommal a tornateremben.
  • Foci: A szabadidős tevékenységet 5 éves kortól szervezzük a gyerekeknek a Pajkos, Bükköny és Érem telephelyünkön. A foglalkozásokat a Mozduljunk együtt SE szakedzője tartja, csoportonként 20 kisgyermeket foglalkoztatva.
  • Balett: Az Érem utcai telephelyünkön keddenként 16.00-17.15 óráig Leitner Lilla táncművész vezeti.
  • Varázsjáték (Szocioemocionális Pedagógiai Terápia) : Az Érem utcai telephelyünkön csütörtökönként a 3-4 éveseknek 16.00-16.30 óráig a 5-6 éveseknek 16.45-17.15 óráig Pásztor Ágnes mesterpedagógus tartja.
Térítésmentes
  • Gyógypedagógia: Speciális nevelési igényű, érvényes szakértői véleménnyel rendelkező gyermekek számára, személyre szabottan szakképzett gyógypedagógus látja el a feladatot.
  • Hittan: Heti 1 alkalommal a Pajkos, Bükköny, Érem és Derzsi utcai telephelyünkön hittanoktató tartja a foglalkozásokat, melyek felekezetre való tekintet nélkül igénybe vehetőek.
  • Logopédia: Logopédiai szűrést követően, az 5. életévüket betöltött gyermekek járnak heti 1-2 alkalommal a logopédiai szobákba szakképzett logopédusok fejlesztő foglalkozásira. A szolgáltatást minden telephelyünkön biztosítjuk.
  • Pszichológus: Valamennyi telephelyünkön heti 1 alkalommal a szülők és gyermekek rendelkezésére áll.
  • Gyógytestnevelés: Valamennyi épületünkben előzetes ortopédiai szűrést követően 5 éves kortól az épületek tornatermében heti 2 alkalommal, szakképzett gyógytestnevelő foglakozik a gyerekekkel. 
  • Úszás: A székhelyen a légúti megbetegedésben szenvedő gyermekek részére, 5 éves kortól heti 1 alkalommal szervezzük a Nyéki Imre uszodában.

© 2013-2018 - BUDAPEST FŐVÁROS XI. KERÜLET ÚJBUDA ÖNKORMÁNYZATA